PlayStation 5 Satış Rekorları Kırmaya Devam Ediyor

PlayStation 5 Satış Rekorları Kırmaya Devam Ediyor!

PlayStation 5 satış rekorları kırmaya devam ediyor! Sony firmasının yeni ürünü PlayStation 5, beklentilerin üzerinde satışlar yaparak PlayStation 4’ü geçecek potansiyel sergiledi!

 

PlayStation 5 satış rekorları kırmaya devam ediyor! Geçtiğimiz ay Sony firması tarafından PlayStation 5’in satış rakamları açıklanmıştı. Resmi firmanın açıklamasında Sony konsol satış rekorunun kırıldığı görülmekteydi. Kısa sürede 10.000.000 satış yapan PlayStation 5, çıktığı her ülkede satış rekorunu alt üst etmeye devam ediyor.

 

Sony firmasının çıkardığı PlayStation 5, Birleşik Krallık’ta en hızlı satan oyun konsolu ünvanını aldığı belirtildi. Yeni konsol, Birleşik Krallık üzerinde yapılan satışlarda 39 haftada 1.000.000 üzerinde satış yapmayı başardı.

 

PlayStation 5 Satış Rekorları

PlayStation 5 satış rekorları kırmaya devam ediyor! Rekorun önceki sahibi PlayStation 4 bahsedilen rakamlara satış başlamasından 42 hafta sonrasında ulaşmıştı.

 

Rekorun önceki sahibi PlayStation 4’e göre PlayStation 5, üç hafta daha erken olacak şekilde 1.000.000 üzerinde satışa ulaşmış durumda. Satışların böylesine hızlı devam etmesi Sony firmasının yeni rekorları kırmaya da devam edeceğini gösteriyor. Yeni oyun konsolu PlayStation 4’ün yakalamış olduğu satış rakamlarını geçebilecek mi?

 

PlayStation 4, geçtiğimiz yıl Kasım ayında piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana hala stok sıkıntıları devam ediyor. Ülkemizde sabit bir fiyatı olmaksızın ortalama fiyat olarak 7.499 TL olarak görülüyor. Ülkemizde 7.499 TL’lik etikete sahip olan konsol, Türkiye’de de stok sıkıntısı çekiyor!

 

Piyasaya sürülmesinin ardından 8 hafta geçmesine karşılık PlayStation 5 dünya genelinde 10.000.000 adetten fazla satmayı başardı. Üretim sıkıntısı, ürünlerin karaborsaya düşmesi ve pandemi sorunlarına rağmen firma ciddi başarılara ulaşmış durumda.

 

PlayStation 5 Türkiye Satışı

PlayStation 5, Türkiyeye ilk geldiğinden bu yana fiyat olarak değişikliğe uğramış durumda. Türkiye’de önerilen PlayStation 5 satış fiyatı 7.499 TL olarak belirtiliyor. Fakat internet üzerinde bir araştırma yaptığınız zaman konsolun 8.000 TL’den aşağı fiyatlarda bulunmadığını göreceksiniz.

 

Ülkemizde satılan ürünlerde Eurasia ve İthalatçı garantili ürünlerin fiyatlarında değişiklikler gözüküyor. Buna rağmen ürünlerin satışında stok sıkıntısı zaman zaman yaşanıyor.

Yorum Yap !