New World Oyunu Nedir ? Fiyatı Ne Kadar ? New World Sistem Gereksinimleri

New World Nedir ?

 

New World nedir ? Amazon game studios ve Double Helix tarafından geliştirilen çevrimiçi rol yapma oyunudur. 2020 yılından beri oyunun piyasaya sürülmesi beklense de işler biraz aksadı. Çıkış tarihini 28 eylül 2021 yılına ertelenmesiyle, oyunun bir haftadır aktif bir şekilde oynandığı bilinmektedir.

Oyun tür bakımından çok oyunculu olan rol yapma oyunu olarak oynanmaktadır. Özellikle nişancı ve macera oyunları arasında gösteriliyor.  MMO grubunda yer alan oyun ilk günden milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yaptı. Steam ve diğer oyun platformlarında indirimli olarak satışa sunuldu. Son günlerde en çok satılan rol yapma oyunları arasında bulunuyor. Oyun grafik anlamında oldukça tatmin edici olurken, iyi donanıma sahip bilgisayarlara ihtiyaç duymaktadır.

 

New World Oyun Konusu

 

17. yüzyılı konu alan oyun Age of Exploration isminde bir yerde geçiyor. New world oyun konusu vahşi hayata dayanırken, efsanevi yaratıklar ve bir çok kurgusal karakteri konu almaktadır. New world oyun hikayesi gerçekten ilgi çekici. Özellikle toprağın altında bir kara büyünün bütün doğaya ve yaşayanlara musallat olduğu görülüyor. Hatta bütün doğayı ve yaşayan sakinleri ele geçiriyor.

Oyuncular özellikle aeternum ismi verilen sırları keşfederken, kendi kolonilerini ve yerleşim yerlerini genişletmeyi amaçlamaktadır. 100’den fazla oyuncunun aktif bir şekilde diğer istilacı güçlere karşı birlikte savaşmalarını konu almaktadır. Diğer rol yapma oyunlarından farklı bir konuyu ele alsa da MMO severler için bilindik bir tür.

 

New World Sistem Gereksinimleri

 

New world grafik açısından güçlü bir oyun olduğu için minimum sistem gereksinimleri bile yüksek görünüyor. Özellikle güçlü bir bilgisayara sahip olan oyunculara hitap ettiği görülmektedir. Önerilen sistem gereksinimleri oldukça yüksek donanım özelliklerine ihtiyaç duyuyor. Oyundan keyif alınabilmesi için iyi bir bilgisayara sahip olunmalıdır. New world sistem gereksinimleri nedir ? New world oyunu oynamayı düşününler için minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine bakalım…

Minimum sistem gereksinimleri

 • Ekran kartı : Geforce GTX 670 veya AMD R9 280
 • İşletim sistemi: Windows 10 64- bit işletim sistemine en az ihtiyaç duymaktadır.
 • Bellek : Minimum 8 GB bellek olmalıdır.
 • İşlemci : Intel Core i5 veya 3 GHZ Amd
 • Depolama : En az 50 gb kullanılabilir alan olmalıdır.

New World Önerilen sistem gereksinimleri

 • Ekran kartı : GTX 970 veya AMD R9 390X
 • İşletim sistemi : Windows 10 64 bit
 • Depolama : 50 Gb kullanılabilir alan içermelidir.
 • İşlemci : Intel core i7 – 2600 K veya AMD Ryzen 5 1400
 • Bellek : 16 Gb öneriliyor.

 

New World Fiyatı Ne Kadar ?

 

New world çevrimiçi oyun satan platformlarda farklı fiyatlarla sunulmaktadır. New world fiyatı ne kadar ? New world ve New world deluxe ismi verilen 2 paket bulunmaktadır. Oyun satan platformlarda farklı fiyatlarla paylaşılsa da steam üzerinden şuanda yüzde 25 oranında indirim var. Özellikle oyunu alan oyuncuların bir çoğu steam üzerinden oyuna sahip oldular. Kampanyanın hafta boyunca sürmesi planlanıyor.

 • New World : 109 TL
 • New World Deluxe : 139 TL

New world oyunu fiyatıyla steam üzerinden satışa sunulmuş durumda. Ancak sepette farklı bir indirim yüzdesi daha uygulanmaktadır. Henüz bu indirimin ne kadar devam edeceği bilinmese de oyuncular biran önce harekete geçmeli. Oyun kısa bir süre içinde popülerliğini artıracağı yönünde bilgiler bulunuyor. Bu durumda fiyatın yükselme potansiyeli olduğu gibi kampanyanın sona ermesi de mümkün.

Bunun yanında steam puanlarınızı ve markette sattığınız ürün fiyatlarıyla oyuna sahip olabilirsiniz. Farklı oyun marketlerinde fiyatların biraz daha yüksek olduğu görülmektedir. Tercihen steam platformunu tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Yorum Yap !