Netflix, Oyun Stüdyosu Satın Aldı!

Netflix, Oyun Stüdyosu Satın Aldı!

Netflix, oyun stüdyosu satın aldı! Dizi, film tarzında içerikler ile internet üzerinden izlenen dizi piyasasına bomba gibi düşen platform şimdi de oyun stüdyosu satın aldı.

 

Netflix, oyun stüdyosu satın aldı! Yapımı olan, olmayan birçok dizi ile internet diziciliği sektöründe lider konumunda oturan firma yeni girişimler arıyor. Netflix geçtiğimiz günlerde Oxenfree ve Afterparty yapımlarının arkasında olan geliştirici ekip Night School Studio platformunu satın aldığını duyurdu. Oyun sektörüne gireceklerini duyurmasının hemen ardından satın alınan ilk oyun stüdyosu “Night School Studio” ekibi. EKip Netflix gibi büyük bir markaya dahil oldukları için oldukça memnun durumda.

 

Oyun dünyasında oyunseverlerin beklentilerini karşılayan oyunlar ile çıkmayı düşünen Netflix, beklentileri karşılayabilecek mi? Dizi, film sektöründe oldukları gibi oyun sektörü içerisinde de parmakla gösterilen bir firma olma yolunda çalışmaların başladığı duyuruldu.

 

Netflix Yeni Oyun Stüdyosu

Netflix yeni oyun stüdyosu satın aldı! Night School Studio kurucusu olan Sean Krankel yaptığı açıklamalarda stüdyonun Netflix bünyesine dahil olduğunu açıkladı.

 

Night School Studio kurucusu Sean Krankel yaptığı açıklamalarda şu şekilde konuştu: “Netflix’e katılmak bizim için büyük bir fırsat. Stüdyomuz kendi özgün anlatımları ve tasarım tarzıyla yeni oyunlara devam edecek. Aynı zamanda geliştirme sürecinde olduğumuz Oxenfree 2’de herhangi bir değişiklik olmayacak.” Stüdyonun en başarılı oyunlarından bir tanesi olan Oxenfree II: Lost Signals, Türkçe dil desteği ile birlikte 2022 yılı içerisinde çıkacak. Stüdyonun Netflix firmasına dahil olması bu oyunun daha iyi bir reklamcılık ile lansman edileceğini düşündürüyor.

 

Netflix dizilerine ve filmlerine benzer şekilde yapılacak oyunlar da hizmetin abonelik sistemi içerisinde olacak. Hiçbir reklam veya uygulama içi satın alımın olmayacağı avantajlı oyunlar bulunacağı söyleniyor. Oyun sektörüne adım atan dev şirket, ilk oyun stüdyosunu satın alarak ne kadar ciddi olduğunu da göstermiş durumda. Oxenfree II ile birlikte Netflix yeni yapımlara Night School Studio ile devam edecek.

Yorum Yap !